Masumiyet Müzesi
Sahibi: Orhan Pamuk
Telefon:
 +90(212) 252 97 38   
E-posta
 info@masumiyetmuzesi.org
Web:
 www.masumiyetmuzesi.org
Adres:
 Çukurcuma Cad., Dalgıç Çıkmazı, 2, 34425, Beyoğlu, İstanbul, Türkiye
  Masumiyet Müzesi


 

Masumiyet Müzesi, Orhan Pamuk’un hem yazdığı bir roman hem de yaptığı bir müzedir. Pamuk 1990’lardan itibaren romanı ve müzeyi baştan beri birlikte düşündü. 1974 ile 2000’lerin başı arasında geçen aşk romanı, biri zengin diğeri orta halli iki aile üzerinden geçmişe dönüşler ve hatıralarla birlikte 1950-2000 arası İstanbul hayatını anlatıyor. Müzede ise romanda anlatılan kahramanların kullandığı, giydiği, işittiği, gördüğü, biriktirdiği, hayal ettiği şeyler dikkatle düzenlenmiş kutu ve vitrinlerde sergileniyor. Müzeden zevk almak için romanı okumaya gerek yok. Tıpkı romandan zevk almak için müzeyi gezmeye gerek olmadığı gibi. Ama romanı okuyanlar, müzenin çeşit çeşit anlamını daha iyi kavrayacakları gibi, müzeyi gezenler de, romanı okurken fark etmedikleri pek çok şeyi görecekler. 

Masumiyet Mağazası’nda müze koleksiyonundan seçilmiş imajların yer aldığı afiş ve kartpostalların yanı sıra Şeylerin Masumiyeti adlı müze kataloğu ve farklı dillerde Orhan Pamuk romanları satılmaktadır. Füsun’un küpesi ve kırık kalp gibi müze koleksiyonun özgün tasarımlarının replikları da sınırlı adette satışa sunulmaktadır. Mağazada kupa, buzdolabı mıknatısı, defter ve kalem gibi diğer hediyelik eşyalar da bulunmaktadır.

ZİYARET BİLGİLERİ
Ziyaret Gün ve Saatleri:
Salı - Pazar: 10.00-18.00
Cuma: 10:00 - 21:00
Müze Pazartesi günleri kapalıdır.

Masumiyet Müzesi, her yıl 1 Ocak'ta, Ramazan ve Kurban Bayramlarının ilk günlerinde kapalı olacaktır.

Bilet: Masumiyet Müzesi biletlerini müze gişesinden veya MyBilet üzerinden satın alabilirsiniz.

Masumiyet Müzesi Gişesi: Biletinizi müze girişinin solunda kalan bilet gişesinden Salı – Pazar günleri 10.00 - 17.30 saatleri arasında satın alabilirsiniz.

Bilet Ücretleri: Tam: 15 TL, Öğrenci: 10 TL, Türk vatandaşı olmayan ziyaretçiler: 25 TL

Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi adlı romanının son sayfalarındaki bileti gişede damgalatarak bedava (1) bilet almak mümkündür. Kitabınızla müzeye girmeden önce onu bilet gişesinden damgalatıp biletinizi almanız gerekiyor.

YOL TARİFİ
Masumiyet Müzesi İstanbul’da, Çukurcuma’da, İstiklal Caddesi ile Tophane arasındadır.

Yürüyüş mesafesi olarak:
Taksim’den 12, Galatasaray’dan 8, Tophane’den 8, İstanbul Modern’den 10, Cihangir’den 10 dakika uzaklıktadır.

Haritada bu yerlerden müzeye giriş yolu okla gösterilecek.

Tramvayla gelecek olanların Tophane durağında inip sekiz dakika yürümeleri gerekir.
 

Kroki

Fotoğraf Galerisi

Cukurcuma.net Facebook Group
çukurcuma cukurcuma cukur cuma çukur cuma Google çukurcuma antikacılar çukurcuma antikacılar çarşısı çukurcuma antikacıları